Sıkça Sorulan Sorular

Evet, Enzycure Sağlık Bakanlığı’ndan ruhsatlıdır. Ruhsat numaraları kutu üzerinde ve ÜTS sisteminden takip edilebilir.

Ürünün ana etken maddesini faydalı probiyotik mikroorganizmalar oluşturmaktadır. Bunun yanı sıra, bitkisel içerikler ve vitaminler de mevcuttur.

Enzycure Bariyer Krem kesinlikle kortizol ve kimyasal madde içermeyen, faydalı bakteriler olarak adlandırdığımız probiyotikler içeren tamamen doğal bir üründür.

Enzycure, egzama için çok etkili bir kremdir. İlk kullanıldığında hemen kaşıntıyı keser ve rahatlatır, ardından 3 ile 10 gün içerisinde iyileşme sağlar.

Enzycure, başınızda oluşacak normal kızarıklık, sivilce benzeri kızarıklık, irinli kızarıklık v.b. her türlü rahatsızlıkta çok kısa sürede etkisini göstererek iyileşme sağlar.

Enzycure her türlü sivilce, akne ve benzeri rahatsızlıklara çok etkilidir. Hemen sonuç gösterir.

Enzycure, ilk kullanımda rahatlatması, kaşıntıyı kesmesi ve sonrasında iyileşmeye etki etmesi nedeniyle rahatlıkla sedef hastalığında da kullanılmaktadır. Yalnız sedef hastalığı tedavisinde süre 2-3 aya kadar uzayabilmektedir. Bu dönem içerisinde düzenli kullanım çok önemlidir. Buna dikkat edilirse sonuç alınabilir.

Sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kez uygulanmalıdır. Uygulama bölgesinin üstü kapatılmamalıdır. Ürün buzdolabında +4 derecede saklanıp, dik konumda muhafaza edilmelidir.

Ürün içerisinde canlı mikroorganizmalar olduğu için etkinlik açısından antibiyotik kullanımını önermiyoruz. Doğru bir verim sağlanması için, Enzycure® kremi tek başına, diğer tedavi protokolleri ile birleştirmeden uygulayabilirsiniz.

Enzycure® kremin kullanımında, yaranın üstünün kapatılmaması önemlidir.

Doktor önerimi dahilinde kullanılmasını tavsiye ediyoruz.

3 yaş üzeri çocuklarda rahatlıkla kullanılabilir. 3 yaşın altındaki çocuklarda doktor önerimi dahilinde kullanılmasını tavsiye ediyoruz.

Ürünümüz Sağlık bakanlığı Tıbbı Cihaz Kategorisinden ruhsatlı olup, kurum geri ödemesi bulunmamaktadır.

Tedavi süresi; vakanın şiddetine, bulunduğu bölgeye, seyreden diğer komplikasyonlara göre değişiklik göstermektedir. Bununla birlikte, en ağır vakalarda dahi sabah akşam düzenli kullanımla, 15 gün içerisinde %90 oranında enfeksiyon oranında iyileşme, %75 oranında doku bütünlüğünde iyileşme görülmüştür.

 

Enzycure® özellikle bölgeye yoğun probiyotikli nem bariyeri sağlaması sebebiyle, kuruluk ve irritaston kaynaklı tüm dirençli vakalarda güvenle kullanılabilir. Kronik vakalarda, iyileşme sonrası idame dozunda kullanılmasını önemle tavsiye ediyoruz.