Sedef Hastalığı

Sedef Hastalığı Nedir?

Sedef hastalığı, pul pul olmuş deri, kaşıntı ve bölgenin kızarıklığı gibi çeşitli semptomlara neden olan bir cilt durumudur. Bulaşıcı olmayan bir hastalıktır ve her yaştan insanı etkileyebilir. Püstüler psoriasis, psoriatik artrit ve plak dahil olmak üzere farklı hastalık türleri vardır. Çoğunlukla kafa derisinde, dirseklerde, dizlerde ve sırtta görülürler. Sedef hastalığı bulaşıcı değildir, yani kişiden kişiye geçemez. 

bariyer krem - sedef kremi - sedef tedavisi
Probiyotikli bariyer krem-yatak yarası kremi-sedef kremi-egzama kremi

Sedef Hastalığında neden Enzycure Krem Kullanmalıyım?

Sedef Hastalığı yaşam kalitesini ciddi oranda düşüren bir cilt hastalığıdır. Vücutta yayılma gösterebilir ve giderek daha kötüleşebilir. Maalesef günümüzde sedef hastalarının büyük çoğunluğu aldıkları tedavilerin yetersiz olduğundan ve bu hastalıkla baş edemediklerinden şikayetçilerdir. Senelerdir gördükleri çeşitli tedaviler ve kullandıkları ilaçlar yeterli faydayı göstermemiş ve kullandıkları kortizollü ilaçlar da ciltlerine ciddi zararlar vermiştir. 

Sedef tedavisinde yaralı bölgeyi nemli tutmak çok önemlidir. Enzycure Krem tamamen doğal formülü ile sedefle savaşırken cilde de zarar vermez aksine cildi korur ve besler. İlk kullanımda kaşıntıyı yok ettiğini ve devamında da yarayı iyileştirmeye başladığını gözlemleyeceksiniz. Düzenli kullanımda sedef hastalığını iyileştirir.

Sedef Hastalığında Enzycure Krem Kullanımı

Sedef egzamadan çok daha ciddi bir cilt hastalığıdır. Bu nedenle Tedavisi Egzamadan daha uzun sürmektedir. Sedef hastalığınızda ümitsizliğe kapılmayın ve Enzycure Krem’e güvenin. Sabırla ve düzenli kullandığınızda cildinizin iyileştiğini göreceksiniz. Yaranın boyutuna ve cilt yapısına göre değişiklik gösterse de 1 ila 3 ay arasında sonuca ulaştığınızı göreceksiniz. Bu tedavide Enzycure Krem’in etkililiğini gösterebilmesi için beraberinde başka krem kullanmayınız. Kullanımdan sonra en az 3-4 saat uygulama bölgesini yıkamayınız veya dezenfektan ürünü kullanmayınız. Probiyotikler cilde doğal bir bariyer oluşturduğundan sedef olan bölgeyi enfeksiyonlara karşı da korur.

 

Probiyotikli bariyer krem-yatak yarası kremi-sedef kremi-egzama kremi