Egzama

Egzama Nedir?

Egzama kızarıklık, kaşıntı ve döküntülere sebep olan bir cilt rahatsızlığıdır. Her yaş grubunda görülebilir ve oldukça yaygın bir cilt hastalığıdır. Dönemsel olarak ya da dış faktörlerin etkisi ile artış gösterebilir. Egzama ilk etapta içi su dolu kabarcıklar olarak kendini gösterir. Daha sonra bu kabarcıkların yerini kepeklenmeler, kabuklar alır ve son aşamada ciltte kalınlaşma gözlenir. Egzama hastalarında yaygın olarak enfeksiyon görülür, çünkü kolayca kuruyan, pullanan ve çatlayan deri mikroorganizmaların girişine olanak tanır. Egzama olan hastaların cilt kuruluğunun giderilmesi çok önemlidir. Kuru cilt kaşıntı demektir. Kaşıntı ciltte deformiteyi artırır, kuruluk daha da artar. Egzama oluşumunda genetik faktörler, stres, alerjiler ya da kullanılan çeşitli kimyasal malzemeler rol alabilir.

Probiyotikli bariyer krem-yatak yarası kremi-sedef kremi-egzama kremi

 

Probiyotikli bariyer krem-yatak yarası kremi-sedef kremi-egzama kremi

 

Egzama Tedavisinde Neden Enzycure Kullanmalıyım?

Bu yazıyı okurken Egzama ile yeni karşılaştınız ya da senelerdir egzama ile başınız dertte olabilir. Bu rahatsızlıktan kurtulmak için senelerdir gitmediğiniz hastane, doktor, denemediğiniz ilaç, krem kalmamış olabilir. Genelde kullanılan tedaviler ve kremlerde bulunan kortizon ve kimyasallar iç organlara ciddi zararlar verirken, cilt bariyerinizi incelterek, sizi hastalıklara (dışarıdan gelecek zararlı mikroorganizmalara) karşı savunmasız hale getirir. Kısaca, egzamadan kurtulmak için sağlığınızdan ödün vermiş olursunuz. Bu kadar riski göze almışken beklenilen iyileşmeyi görememek ise ümitsizliğe kapılmanıza neden olur. 

Probiyotikli bariyer krem-yatak yarası kremi-sedef kremi-egzama kremi

Enzycure Bariyer Krem’ de herhangi bir kimyasal madde ya da kortizon bulunmaz. Tamamen doğaldır. Hatta güzel kokusunu bile kimyasal bir parfümden değil, içeriğindeki gül suyu ekstresinden almaktadır. Bu nedenle herhangi bir zararı veya yan etkisi bulunmamaktadır. İçeriğinde birçok probiyotik (faydalı bakteri) çeşidi bulunmaktadır. Bu çeşitlilikle de aslında tek bir krem ile birçok deri hastalığına çözüm olması hedeflenmiştir. Onlarca ilaç ve krem kullanımını tek bir ürüne düşürerek, bütçe olarak da daha ekonomik hale gelmiştir.      

Probiyotiklerin sağlığımız için ne kadar mucizevi olduğunu son dönemlerde yapılan çalışmalarda da görebiliyoruz. Enzycure Krem doku onarımındaki başarısını ve iyileştirme hızını ciddi oranlarda artırmasını içeriğindeki bu probiyotiklere borçludur. Özellikle egzama ve diğer dermatit türlerinde çok hızlı sonuç vermektedir. Cildin hassaslığına yada yapısına göre tedavi süreci değişkenlik gösterse de, egzamadaki etkisi genellikle 3 ila 10 gün arasında gözlenmektedir. 

Enzycure Krem ile Egzama Tedavisi Nasıl Gerçekleşir?

Enzycure Bariyer Krem sürüldüğü bölgede bariyer oluşturarak dışarıdan zararlı mikroorganizma girişini engeller. İçeride, yani hasta olan bölgede bulunan zararlı bakterileri ise besinsiz bırakarak yok eder. Bu sayede hasta olan bölge hızlı şekilde iyileşmeye başlar.

Enzycure Krem’i günde 2 defa (sabah ve akşam) olmak üzere kullanabilirsiniz. 

Yanında başka bir krem, dezenfektan, antibiyotikli krem kullanılmamalıdır. Kullandığınız Enzycure Krem’in içeriğindeki canlı probiyotikler zarar göreceğinden etkinliği azalır. 

Sürmeden önce egzama bölgesini sadece su ile temizleyip güzelce kurulamak yeterli olacaktır.

 

Probiyotikli bariyer krem-yatak yarası kremi-sedef kremi-egzama kremi