Enzycure Nedir?

ENZYCURE® NEDİR?


Enzycure®, akut veya kronik sebeplerle bütünlüğü bozulmuş her türlü derinin (yara, yanık, irritasyon, egzama) onarımı ve tedavisinde kullanılan probiyotik mikroorganizma, vitamin ve bitkisel ekstreleri içerisinde barındıran topikal uygulamalı İLK VE TEK BARİYER KREMDİR. Doğal probiyotikler ve Vitaminlerle Zenginleştirilmiş Formül Enzycure® değişikliğe uğramış bölgelerde cilt bariyerini güçlendirir, onarır, alerjen ve irritan maddelere karşı dış ortamla arada koruyucu nemli bir bariyer oluşturur. Enzycure® kremin etki mekanizması hem enfeksiyonların elemine edilmesinde hem de doku onarımı sürecinde gerçekleşmektedir. İçeriğindeki probiyotik mikroorganizmalar sayesinde, Uygulandığı bölgede, yapıcı mikroorganizma kültürü, patojen bakteriler üzerinde üstünlük sağlar, patojenlerin üremesini engeller. Uygulandığı bölgede nem bariyeri oluşturarak, potansiyel patojenlerin tehdidini engeller. Aynı zamanda, içerisinde bulunan bitkisel özütler ve vitaminler, doku oluşumu sürecine katkıda bulunur, re-epitelizasyona (tekrar deri oluşumuna) yardımcı olur, kollajen salgısını teşvik eder.


ENZYCURE® KREM NASIL KULLANILIR?


Enzycure Krem içeriğindeki probiyotik bakteri çeşitliliği ile çoğu cilt hastalığında etkili olmaktadır. Enzycure Kullanırken başka bir krem, kimyasal veya antibiyotik krem kullanılmaması çok önemlidir. Antibiyotik kullanımı devam ediyorsa bitmesi beklenmelidir. Daha etkili olabilmesi ve içeriğindeki canlı bakterilerin çalışabilmesi için uygulanacak bölgeyi en az 3-4 saat herhangi bir şeyle temas etmeyiniz. Enzycure Krem kullanırken Enzycure sürülen bölgenin üzeri açık olmalıdır, kesinlikle üstünü sarmayınız ve kapatmayınız. Hava ile temasını engellemeyiniz. EnzycureKrem’i sürmeden önce uygulanan bölgeyi güzelce temizleyiniz. Uygulanacak Bölgeyi temizlemede izotonik su yada serum fizyolojik kullanılabilir. Bunlar dışında bir ürünle temizlemenizi tavsiye etmiyoruz. Eğer uygulanan bölgenin üzerini kapatmış bir ölü doku bulunuyor ise Enzycure kullanmadan önce ölü dokunun alınması iyileşme sürecine pozitif yönde etki edecektir. Enzycure Bariyer Krem içeriğindeki probiyotiklerle bariyer tabakası oluşturarak öncelikle dışarıdan zararlı mikroorganizmaların(patojenlerin), girişini engellediği için enfeksiyon riskini ortadan kaldırır. Uygulanan bölgede, kaşıntı acı veya yanma varsa ilk kullanımlarda bunları da ortadan kaldırır. Ardından içeriğindeki probiyotik bakterileri, uygulanan bölgedeki zararlı bakterilerin besinlerine ortak olarak beslenmelerini engeller (rekabetçi dışlama yöntemi). Bu durum da uygulanan bölgenin zararlı bakterilerden kurtulmasını sağlar. Ardında da doku onarımı başlar. Kısacası, Enzycure®, enflamasyonun giderilmesine, uygulanan bölgenin enfeksiyondan arındırılmasına ve epitelizasyon sürecinin hızlandırılıp, doku ve hücre onarılmasını ciddi oranda hızlandırır.


ENZYCURE® BARİYER KREM NASIL ETKİ GÖSTERİR?


Cilt üzerinde koruyucu bariyer oluşturur.
Patojen mikroorganizmaların yara üzerinde oluşturduğu biyofilmi engeller ve parçalar.
Bakteriyosin ve diğer antimikrobiyal ajan salgıları ile patojen mikroorganizmaları parçalar.
PH kontrolü sağlar.
Enfeksiyona sebep olan bakteriler akali ph koşullarında üreyebilir. Patojenik bakterilerin üremesi engellendiğinde, deri yüzeyi Sağlıklı pH olan optimum asidik seviyeye gelir.
Probiyotik bakteriler Patojenik bakterilerin üremesini durdurur ve PH ları sağlıklı bir cildin PH sı ile aynı olması nedeniyle yara olan dokunun ideal PH seviyesine getirilmesine yardımcı olurlar.
Hücre ve doku onarımı sağlar,
Enzycure Bariyer Krem yeni hücre ve doku oluşumuna katkı sağlar, çünkü içeriğindeki yararlı mikroorganizmalar salgıladıkları ekstraselüler maddeler ile kollajen ve protein üretimini teşvik eder.
B,E vitaminleri ve bitkisel ekstreler ile cildi nemlendirir, reepitelizasyon sürecine katkı sağlar.
Uygulandığı bölgede cildin nem bariyeri ile kaplanmasını sağlar.
Fiziksel yapısı ile bariyer oluşturarak hasarlı cildi alerjen, irritan maddelere ve dış etkilere karşı korur.
Mikroorganizma tutulumunu azaltmaya yardımcı olur. (S.aureus)
Gliserin, B ve E vitaminleri ve doğal probiyotik içeriği ile cilt onarımını yardımcı olur, cildin florası ve pH’ını dengeler.
HANGİ DURUMLARDA KULLANILMALIDIR?
Güneş yanığı olmuş veya soyulmuş cilt bölgeleri
Yatak hastalarında oluşan hassas ve irrite bölgeler
Egzama sonucu tahriş olmuş cilt bölgeleri
Yaraları çevreleyen hassas bölgeler
Ayak topuklarındaki derin fissürler
Tipik olarak kuru, pul pul, çatlamış cilt bölgeleri
ENZYCURE ® BARİYER KREM NASIL KULLANILMALIDIR?
Sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kere kullanılır.
Soğuk zincir bir üründür, lütfen buzdolabında, +4 derecede dik muhafaza ediniz.
Ürünün etki etmesi için uyguladığınız bölgeye, başka krem, antibiyotik vb. uygulamaları kesinlikle yapmayınız.ENZYCURE ® tek başına yeterli olacaktır.
Ürünü kullandıktan sonra yaralı bölgenin üzerini kapatmayınız(içerikteki yararlı bakterilerin çalışması için hava alması gerekir).
Kullanımdan sonra en az 2-3 saat su, sabun, dezenfektan vb. şeylere maruz bırakmayınız.